Zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej
„Jak działa umysł? Perspektywy buddyzmu i współczesnej nauki”
która odbędzie się 20 maja 2023 w godzinach 10.30 – 15.00 w Auli Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konferencja współorganizowana przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego i Fundację Stupa House. Rozpocznie się dyskusją panelową, w której wezmą udział wybitni naukowcy, reprezentujący różne dziedziny wiedzy. Perspektywę psychologiczną będzie reprezentować dr Eunice Hempolińska-Nowik z Uniwersytetu Szczecińskiego, filozofię buddyjską przybliży prof. dr hab. Artur Przybysławski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, kognitywistyczną perspektywę dotyczącą umysł naświetli prof. dr hab. Włodzisław Duch z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, o podobieństwach i różnicach między teoriami współczesnej fizyki i koncepcjami buddyjskimi opowie dr hab. Rene Staritzbichler z Uniwersytetu w Lipsku.

Po przerwie kawowej, zapraszamy na sesję wystąpień dotyczących badań nad medytacją. Prelegenci przybliżą rezultaty własnych badań wykorzystujących techniki neuroobrazowania, jak również badań eksperymentalnych, korelacyjnych, jakościowych oraz socjologicznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Prosimy o rejestrację na stronie:  https://konferencja.budda-fest.pl

Poniżej znajduje się szczegółowy program wydarzenia.

plakat konferencji