23 września 2023 odbędzie się Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa ,,Pogranicza POGRANICZA. W obliczu różnorodnych wyzwań – czasy zarazy, wojny i nowych technologii”. Konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe Psychologii Społecznej LOGOS
_________________________________________________________

To już czwarta edycja konferencji o pograniczach organizowanej przez KN LOGOS oraz przedstawicieli Katedry Psychologii Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego.
Wydarzenie skierowano głównie do studentów i doktorantów, w związku z czym uczestnictwo w niej będzie bezpłatne.
Podczas wydarzenia poruszana będzie szeroko rozumiana tematyka pogranicza – ich brak lub zacieranie się to warty pogłębiania temat badawczy. Granice, zarówno te fizyczne, opisujące złożone zależności i bogatą kulturę pogranicznych terenów państw, jak również te mniej oczywiste – jak pogranicza różnych dziedzin nauki, zdrowia i zaburzeń, kryzysów i rozwoju dają uczestnikom możliwość wyboru i zaprezentowania interesującego ich tematu.

Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem, weźmie w niej udział udział 114 osób, a 103 uczestników przedstawi referaty lub/i plakaty. Uczestnicy reprezentują łącznie 31 ośrodków akademickich