W wydawnictwie Difin ukazała się publikacja dr Magdaleny Chęć

Zachowania ryzykowne i problemowe młodzieży. Uwarunkowania psychospołeczne i rola aktywności wolnoczasowej”.

Książka obejmuje tematykę szeroko rozumianej psychopatologii rozwojowej w okresie dorastania.

W nowatorski sposób prezentuje obszerny wachlarz  uwarunkowań i związków czynników psychospołecznych z zachowaniami ryzykownymi i problemowymi młodzieży, uwzględniając w tych relacjach pośredniczące działanie aktywności wolnoczasowej młodych ludzi, szczególne ich uczestnictwa w zajęciach dodatkowych i dowolnych.

Skierowana jest do osób zainteresowanych różnymi kontekstami psychopatologii w okresie dorastania.

Może stanowić doskonały materiał dydaktyczny dla studentów psychologii, socjologii czy pedagogiki.

Jest też źródłem wiedzy dla specjalistów i praktyków: psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, socjoterapeutów i innych pracowników oświaty oraz służby zdrowia, którzy pracują z młodzieżą.

Polecana jest również rodzicom, którzy chcą lepiej poznać swoje dorastające dzieci i pomóc im rozwijać się prawidłowo.

Publikacja dostępna w Wydawnictwie Difin

publikacja zachowania ryzykowne i problemowe młodzieży