Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki powołał 3️⃣ konsultantów wojewódzkich w dziedzinach:

👨‍⚕chirurgii plastycznej,
👨‍⚕chirurgii dziecięcej oraz
👩‍⚕psychologii klinicznej.

Konsultantem w dziedzinie psychologii klinicznej została dr Emilia Rutkowska.

👏 Serdecznie gratulujemy Pani Doktor i życzymy sukcesów 👏

Konsultantem w dziedzinie chirurgii plastycznej został prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans, natomiast konsultantem w dziedzinie chirurgii plastycznej dr n. med. Marek Rybkiewicz, nowy konsultant w dziedzinie chirurgii dziecięcej. Gratulujemy!

💊 Kadencja konsultantów trwa 5 lat. Do obowiązków konsultantów wojewódzkich należy, między innymi kontrola dostępności świadczeń zdrowotnych oraz przeprowadzanie kontroli podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie kształcenia i doskonalenia zawodowego lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne lub inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia.